PROMĚNA - z kluka ženská za pár minut. Pro dobrou věc!

Jmenuje se |Matyáš. Založil portál ŠTĚDRÝ NÁKUP. Super jednoduchý nápad. Prostě z každé platby, kterou uděláme v e-shopech, jde část peněz na charitu. Každý si může vybrat, na jakou. Nestojí to nic navíc. Jen Matyáš si musel narazit na hlavu příšerný paruky, oblíct staršlivý  hadry a natočit klip, ve kterém až na malé děti a důchodce všechny role vystřih sám. Je šikovnej... celá maminka. Bára:)


Mami, opovaž se ty fotky někomu ukázat.... vrčel na mě. Jasně, spolehni se... lhala jsem a těšila se, jak to sem pěkně napráskám. Potřebovali jsme nafotit asi 40 typů , kteří nakupujou na internetu. Pani se psem, Bárbínu, dobrou hospodyňku, cyklistu...  A nejlevnější a nejjednodušší bylo, aby si je zahrál  sám. Když už si to celé vymyslel.

Klip se nejen točil, ale i fotil a následně animoval  a jeho cílem je vysvětlit, jak vlastně ŠTĚDRÝ NÁKUP funguje. Já vám můžu říct, že funguje. Já už na internetu nakupuju jen přes něj. Zaregistuju se, vyberu si charitu na kterou chci přispět, pak e-shop, ve kterém chci nakoupit a nakoupím. A hned vidím, šup, například z platby 1000 Kč šlo na nadaci Jedličkova ústavu 45 Kč... nebo na Fond ohrožených dětí, výcvilk asistenčních psů, pro děti s leukemií...

Tak si  spot ho pusťte, ten nápad je fakt super - pomáhat jen tím, že nakupujeme. A nakupujeme všichni. Takže i pomáhat teď můžeme všichni:) A pak si škodolibě projeďte fotky....A takhle jsme to celé  fotili a točili:


V těhle šatech jsem ve Sklepě hrálá nerudnou bábu. Mates pani, která na charitu přispěla nákupem žehličky:)Tahle pani si na internetu nakoupila talíře a má radost. Asi z toho, jaký má svaly, řekla bych:)

Moje nejmilovanější sklepovská paruka a chlupetej svetr, kterej máme s Líbou stejnej. Když jsem synka oblíkala a časala, měla jsem pocit, že se koukám na sebe do zrcadla.

Tady jsem z něj uděla něco mezi klukem a holkou. A tatínek reřisér kontroluje snímky.

Moje šaty od Josefíny Bakošové, náhrdelník Marni for H&M, Prosecco  a je to:) Aneb celá maminka

Jasně, že makeup i paruky jsou NE!DOKONALÉ, ale protože jsme věděli, že postavičky budou ve videu malé, tak jsme všechno zvládli sami.  Ondra fotil, já se postarala o kostýmy a masky...a catering:)

Typický účes vrcholového basketbalisty, řekla jsem si. A narazila mu tuhle luxusní paruku

Triko z Bangkoku, kraťasy po tátovi  a kolo po dědovi - i cyklisti nakupujou na internetu a můžou přispět třebaa... třeba na výcvik asistenčních psů:)

Jednou z postaviček byla i paní se psem. Jsem ráda, že nás nesebrali z mravnostního:)


A jde se točit. Mates s animátorkou a výtvarnicí rekvizit Kateřinou Karhánkovou chystají scénu. Bude se animovat, takže všechno se točí a fotí na  bílém pozadí.

Přispět přes Stědrý nákup se dá i na boj s korupcí

AAA, maminka loutkoherečka vodí hodinky, které se ale právě odlepují z tyče, za chvíli spadnou a pojedeme to znova...

Kameraman Tomáš Sysel a Snoopy přemýšlejí, jak vyřešit chybějící "jízdu". Koleje asi stavět nebudeme....

Nebudeme. Tahle "jízda" bude pro náš klip dostatečná

Točíme. Na foťák. To se dneska tak dělá:)

Práce s dětským hercem. Ondra je moc hodný pan režisér....

No není kouzelná:)

Štědrý nákup podporuje i Pomocné tlapky. A pomocná tlapka, desetiletý Lucky, si přišel zahrát. V klipu se ovšem jmenuje Rex.

Lucky a jeho parta:)

Za Nadaci Jedličkova ústavu si přijel zahrát pohodář Mates.

A našeho Matese mezitím maskérka Jana Bílková pečlivě mění v dámičku.

Což si jeho bratranec se střenicí fakt nemohli nechat ujít. Jé Mates, ty seš ženská... pištěl Kryštof.

Všechny dámské kostýmy jsou dost retro. Všechny totiž hrály v Občanském průkaze.Moje prostřední ségra si po shlédnutí klipu myslela, že tuhle pani jsem hrála já.... asi si zapomněla nasadit brejle, utěšuju se:)


Ve spotu je postav samozřejmě mnohem víc.... například tihle super důchodci, se kterými jsme fotilii den po natáčení. Protože přes Štědrý nákup můžeme pomáhat i seniorům. Před focením mi pani říkala, že jí chce dát tyhle hole na nordic walking dcera k Vánocům. Po focení ovšem měla jasno. Už je nechce nikdy vidět:)


Všem, kteří se na výrobě spotu podíleli, velký dík. A těm, kteří jsou ochotní pomáhat ostatním, dík ještě větší.

A na závěr aspoň jedna normální fotka:)


2 komentáře :

  1. jezissmarjaaa, baro! ten mates ses cela ty!!!! :)))))

    OdpovědětVymazat
  2. V tom klukovi něco je!!!
    SUPER, SKVĚLÉ, fandím a kupuju.....!
    Krásný den...Kat....

    OdpovědětVymazat

×