Před a po - nový pokoj pro rodiče. Prostě vejminek :)

Pozoor! Tohle nebude vůbec kiki příspěvek, jako ty dva minulé. Dneska se bude makat! Role se někdy prohodí, ani si nevšimnete jak. Je to chvíle, kdy nám naši postavili v průběhu našeho dětství dvě chaty a v nich dětské pokojíčky a šup, dneska jim stavíme my. Víkendový vejmineček ve Slavonicích. A jestli někdo bude prskat (tak jako u mě na FB:), že je malej, tak si vzpomeňte na ty panelákový nudle, kde jsme museli žít... no!

Před a po (zatím bez dveří)

Kdysi jsme měly se ségrou Hankou ve Sklepě scénku Vejminek. Bylo to taková Dádina školka pro seniory,  děsně vtipná a o tom, že rodičům stačí malý prostor, protože člověk se ke stáru zmenšuje. Až na uši a nos. Ty naopak rostou a v projektu vejminku by se s tím mělo počítat. No bylo v ní vlastně mnohem víc a mnohem horších věcí... jsem trochu v pokušení je citovat, protože na mě včera vypadly z počítače, ale máma to čte a já  jsem ráda, že na tu scénku zapomněla. Vůbec je tenkrát nepobavila.


Stejně jako Bublinu očividně nebavil ten bordel, kterej se rozpoutal, když se začal předělávat Vejminek - tedy návštěvní ložnička pro rodiče.

Zatímco Pepíno omlátil, co se dalo, a udělal kráásný omítky, Ondra vyrobil novou podlahu - ze starých prken. A brousil ji asi měsíc. V podstatě mým pilníkem na nehty. Je dokonalá, ale never more! Já jsem po prvotním záchvatu "vyrazím do Snelu a koupím všechno nový", dostala naštěstí druhý, tentokrát výrazně levnější amok "použiju, co se dá". A když se chce, tak se fakt dá použít všechno. Skoro.Jakmile  jsem pod koženkovým lemem starých gaučů  našla dřevo, zařvala jsem blahem a mastila do chlíva pro pixlu s mořidlem. Tyrkysovým. A natřela jím pak i stolek a židličky, které jsem pokorně vytáhla z hromady "na vyhození" a přeřadila je do podobně hnusně vypadající hromady "na natření". Probudil se ve mně chatař ze sedumdesátejch.A tra la lá, všechno, až na dveře, je na svým místě, záclonu jsem ušila kdysi a teď se šikne. S polštářema mě zachránila Ikea a DBK, ještě to chce něco na peřiny. Jinak Bublina je s výsledkem  spokojená, naši byli nadšený, večer jsme si dali víno v Besídce a pohádali se kvůli: prezidentovi a  jeho family, katolickejm buznám, promiskuitě mužů a žen, vulgárním výrazům.... no a tak uplynul další hezký víkend s rodiči.

P.S. Je fakt super nemuset jít spát po Večerníčku a ještě moct před nima říct klidně třeba slovo...prdel! :)))

Žádné komentáře :

Okomentovat

×